Základní škola T. G. Masaryka Jistebník

Projektový den pro II. stupeň ZŠ T.G. Masaryka Jistebník

První březnový den se nesl v duchu Zdraví do škol … od A do Z, přesněji projektového dne pro II. stupeň na základní škole T.G.Masaryka v Jistebníku. Smích tekl proudem a nálada v této útulné, až skoro rodinné škole byla báječná i přes chmurné počasí, které vládlo za oknem. „Zdravé vaření nám šlo pěkně od ruky a díky aktivní besedě  jsou žáci zase o něco chytřejší.“ říká Karolína Nováková, lektorka projektu Zdraví do škol od A do Z, která pracuje v okrese Nový Jičín.

Celá akce se nesla přesně v duchu hesla spolku Zdraví do škol: „Jsme profesionálové a není s námi nuda“ J.

Žáci druhého stupně základní školy Jistebník jsou velmi veselá skupina mladých lidí, kteří se aktivně zapojovali do besedy o zásadách stravování v jejich věku. Vyzkoušeli také na vlastní kůži připravit pár zdravých svačin a pomazánek (mrkvovou, fazolovou, řepnou nebo třeba z červené čočky) tak, aby si je zvládli nachystat i doma sami. A jak spousta z nich potvrdila, tyhle pomazánky nejen připravovali, ale také jedli poprvé…… A jak jim chutnalo??. Nezbyl ani kousek a všichni se oblizovali až za ušima :).

 „Užili jsme si nabité dopoledne, plné aktivit a zábavy, všechny nás to moc bavilo a už se moc těšíme na další akce, které na této bezva základní škole v Jistebníku plánujeme.“ dodává Karolína