Zdravíkov na Dni zdraví ve Kbelském parku

ImageKbelská radnice připravila ve spolupráci s Institutem zdravého životního stylu (IZZS), spolkem Zdraví do škol, z.s. a spoluúčastí Magistrátu hlavního města Prahy rodinný Den zdraví ve Kbelském parku.

 Na akci se z celé republiky sjelo více než 20 lektorek spolku Zdraví do škol. Pro děti i jejich rodiče připravily aktivity, kdy celé rodiny mohly společně navštívit městečko Zdravíkov. 

Toto neobyčejné město máme všichni ukryto ve svých rukou. Hravou a jednoduchou formou prezentuje zásady zdravého životního stylu. Průvodci městečka Zdravouš a Zdravěnka svoje nové kamarády seznámili s jednotlivými ulicemi, a to s ulicí Pitnou, Vitaminovou, Sacharidovou, Bílkovinovu i Tukovou. A protože nic není zakázáno, jen se to nesmí přehánět, podnikli společně také krátkou výpravu do nedalekých Semtamovic (ulice Hamburgerová, Solená a Cukrátková). Na hřišti zdravého náměstí si společně dopřáli trochu pohybu a osvěžili se s babičkou Studánkovou, tím, co je na pití nejlepší.  Image


Díky příběhům Zdravouše a Zdravěnky děti ani nevěděly, že se něco „učí“ a potvrdila se i zkušenost, že také dospělí (rodiče) touto formou konečně pochopí mnohá výživová pravidla pro děti i pro ně.
Po úspěšném absolvování všech stanovišť si děti nechaly zatavit své vlastnoručně vyrobené prostírání a díky němu si mohou pravidla Zdravíkova  zopakovat u každého jídla.
Vybraná pravidla Zdravíkova a Semtamovic se objevila také ve vstupech v amfiteátru, kde děti soutěžily o ceny. Lektorky připravily několik přednášek o vlivu stravy na vývoj dětí i osteoporózu a v závěru vylosovaly 10 výherců vědomostní křížovky ze Zdravíkova. 

Pro dospělé byly připraveny diagnostická stanovište na měření složení těla (tuk, svaly, voda, bazální metabolismus), měření cév, tlaku a odborné poradny prevence závažných onemocnění a poradny výživy pro děti i dospělé.

Fotografie z akce naleznete zde