Mateřská škola Na Valech, Chrudim, 19.4.2016

Co se z knížek nedozvíte aneb jak na stravu malých dětí?

školkaTo bylo téma semináře, který se uskutečnil dne 19. 4.2016 s rodiči předškoláků v Mateřské škole Na Valech v Chrudimi.

Pohyb a výživa jsou podstatné faktory, které ovlivňují vývoj a růst předškolního dítěte. Výchova ke zdraví a správnému životnímu stylu je v tomto věku zásadní. Děti se učí a vytváří návyky na celý život.

 

Pestrá a rozmanitá strava, pravidelnost v jídle, kvalitní zdroje bílkovin, kvalitní tuky a oleje, správný pitný režim, zdravý způsob života, pravidelné návštěvy u pediatra - tato doporučení už rodiče několikrát slyšeli. Jak doporučení zařadit do života svých dětí, jak je aplikovat v praxi a  na co si dát pozor,  o tom si povídali s lektorkou Zuzanou Kielovou.

Nejvíce diskutované téma bylo o společném stolování. Jídlo je často jediná doba pro společně strávené chvíle, které jsou jedním z největších darů. Rozptylování technikou a hračkami sem nepatří, protože to vede k nevědomému jezení a  konzumaci většího množství jídla než dítě potřebuje. Tyto návyky se pak přenáší do dospělosti a vedou k obezitě.

Otázek bylo hodně a tak diskuze pokračovala ještě po oficiálním ukončení zbylo ještě spousta témat na příště :-)

Akce se konala v době svačiny a tak paní kuchařky připravily rodičům chuťovky s pomazánkami, které svačí jejich ratolesti. Jen se po nich zaprášilo  :-)

 

Fotografie si můžete prohlédnout zde.