Bc. Andrea Horáková                   » zpět na seznam poradců

Majitelka soukromé výživové poradny. Specializuje se na redukční výživu, nutriční prevenci a psychologii výživy. Působí jako lektor skupinových terapií zaměřených na výživu a pohyb hubnoucích, poskytuje individuální lekce Nordic Walkingu.

Psal se rok 2008 a ručička na mojí váze ukázala opět o něco vyšší trojmístné číslo. Den před tím jsem odešla z prodejny XXL oblečení s dalším „kompromisem“ toho, co bych si chtěla obléci a tím, co se v mojí konfekční velikosti „dá sehnat“. Moje sebevědomí bylo na nule, nicméně mi nebránilo v tom, abych si sebevědomě koupila další čokoládu.

Moc jsem to chtěla změnit, ale nevěděla jsem jak. Zaručené tipy, návody a diety se na mě hrnuly ze všech stran, ale jak si vybrat tu správnou? A mám šanci být úspěšná? Vždyť nemám dostatek pevné vůle…

Začala jsem pohybem – občas pěšky z práce domů a 2x týdně návštěva posilovny. Byl to první krok na dlouhé cestě, plné chyb a nedokonalostí s výsledkem mínus 5 kg na váze, ale protože jsem nevyřešila CO, KDY A JAK JÍST, neudržela jsem svoje chutě pod kontrolou a snížená hmotnost se postupně vrátila.  Bylo na čase se vážně zamyslet nad tím, jak to v těle člověka funguje a že vše se vším souvisí – došla jsem tak k závěru, že svoje další profesní studium zaměřím na výživu a sama sobě tak pomohu od obezity. Nyní jsem o 30 kg lehčí, svoje zkušenosti a nabité vědomosti předávám dál, jak v oblasti hubnutí, tak prevence.  A kde jinde začít, než právě u dětí. Protože:

zdravé děti = zdraví dospělí 


Image

Image