Odborní garanti

Mgr. Veronika Mlčochová

Veronika Mlčochová

Mgr. Martina Ševčíková

Martina Ševčíková

Mgr. Dana Vránová

Dana Vránová

Partneři

Odborná veřejnost

Mgr. Lucie Michálková

ImageProjekt Zdraví do škol má smysl a proto bych jej ráda podpořila. V dnešní době, kdy je v nabídce spoustu potravin, je pro lidi, kteří se o zdravou stravu více nezajímají velmi těžké se vyznat v tom, co je pro nás dobré a co ne. Ale i když už se doma zdravě chcete stravovat více nebo méně, určitě byste čekali, že v rukách školy/školky/odborníků bude Vaše dítě v dobrých rukách, že tam se o výběr potravin starat nemusíte a prospěšná strava bude samozřejmostí.

A nejen jako budoucí rodič, ale i jako psycholog v poradně, který se denně setkává s dětmi, které trpí poruchou aktivity a pozornosti a pro které je vyvážená strava nezbytná, si myslím, že je zdravá strava ve školách důležitá a má smysl za ni bojovat.

Psycholog v PPP Domažlice,

vystudovala: ZČU: Psycholog se zaměřením na vzdělávání,  MU: Psychoterapeutická studia

Lucie Houfková, Dis

Image,,Protože mě problematika výživy dětí a jejich stravování zajímá je pro mě velkou zkušeností a příležitostí s projektem Zdraví do škol spolupracovat a využít veškeré mé znalosti v oblasti výživy dětí a zkušenosti práce s dětmi.“

Bc. Silvie Slívová

ImageVýživa a zdravý životní styl je téma, které mě provází již řadu let. K zájmu o tuto problematiku jsem vlastně byla rodiči vedena už od dětství a doba dospívání byla pro mne obdobím poznávání různých výživových směrů také z důvodu mé tehdejší sportovní aktivity a posléze i nutnosti hledat řešení, jak nejlépe upevnit své zdraví. To mě přirozeně vedlo také ke studiu na lékařské fakultě, kde jsem si zvolila obor zabývající se ochranou veřejného zdraví. Výživa je jeho stěžejní základnou.

Vladimíra Husinecká

ImagePřed několika lety jsem začala hledat sama sebe a našla si mě výživa. Výživové poradenství je krásný a smysluplný obor, který mě zcela pohltil, a kterému se velmi ráda věnuji. Věřím, že správnou stravou a péčí o své tělo i ducha člověk nalezne v sobě harmonii a dokáže cokoliv.

Ing. Petra Folková

Image

Projekt Zdraví do škol si mne získal svým nápadem a odhodláním a proto jsem se rozhodla  šířit osvětu o zdravém životním stylu, jídle a jeho škodlivých i prospěšných či dokonce léčivých účincích už u dětí, kteréžto jsou naší budoucností.

„Je nutno jíst, abys žil, ne však žít, abys jedl.“ Jules Laforgue

Rodiče