Základní škola Kamenice

Naše škola se začátkem května tohoto roku zapojila do projektu Zdravá svačinka do škol. Jedná se o projekt, který by měl naučit děti pravidelnému a zdravému stravování a dodržování pitného režimu. V rámci projektu bychom se chtěli věnovat i etiketě, která dnešní mládeži často chybí. Tento projekt je propojen i se školní kantýnou, kde se vítězná svačinka bude prodávat. 

Děti se do přípravy zdravých svačinek zapojily s vervou. Některé suroviny neznaly, často je ani nechtěly ochutnat. Nakonec všichni ochutnali a byli mile překvapeni, že to, co je zdravé, nemusí být špatné, pokud se to dobře připraví.

V každé třídě jsme udělali 5 druhů svačin, a protože se jí i očima, nazdobily si je děti na chléb. Ze zbylých pomazánek, udělaly jednohubky, které si ochutnávaly navzájem a bodovaly, která z nich je nejlepší. Také si připravily ovocné špízy. To byla sladká zdravá tečka nakonec. Ve 3.A jsme si ještě navíc udělali ovocné koktejly. Na ochutnávku přišla i paní ředitelka. Do těchto projektových dnu jsou zváni i rodiče.

Po každém projektovém  děti dostávají od spolku „Zdraví do škol od A do Z“ malou pozornost, která jim tento den připomene.

Na další spolupráci s dětmi, učitelkami a rodiči se těší
Váš poradce přes výživu
Monika Francová