Projektový den 7. třídy ZŠ Katovice dne 31.3.2016

třídaOpět se Vám hlásíme z Katovické základní školy, kde jsme ve spolupráci s ředitelem školy panem Pavlem Kohoutem a vedoucí školní jídelny paní Pavlou Tafatovou uspořádáli projektový den na téma: „Otevíráme zdravou kantýnu“.  Vedení školy si plně uvědomuje důležitost osvěty v oblasti životního stylu našich dětí a snaží se aktivně přispět k posílení jejich zdravého a harmonického rozvoje, což je zároveň cílem projektu Zdraví do škol.

 

Projektový den probíhal za účasti výživového poradce z projektu Zdraví do škol Ing. Vladěny Hruškové.

Smyslem našeho projektového dne bylo aktivně zapojit žáky do přípravy zdravé svačiny, což se nám určitě povedlo. Všichni se aktivně pustili do práce a vytvořili sortiment do Zdravé kantýny pro své spolužáky. V naší nabídce máme:

Salát:

  • Harry Potter a Kámen Salátu z Bradavic – jednou ochutnáte a kouzlo Vás pohltí.
  • Jáhlovo-mkrvová pochoutka

Pomázánky:

  • Čéšovo tajemství? – Poznáte co se pod pomazánkou skrývá?jídlo
  • Chutné atomy
  • Bramborová mňamka

Sedmáci si nejvíce zamlasali na Bramborové mňamce, na kterou Vám přinášíme recept.

Co víc říci na závěr?

Jak pravili mistři kuchaři, kteří připravili Jáhlovou- mrkvovou pochoutku: „Je to hravé, je to zdravé, pro tvé tělo to pravé.“

Tip:

recept na pomazánku Bramborová mňamka

Suroviny pro 4 osoby:

2 vařené brambory, ½ cibule, ½ stroužku česneku, 1 lžíce kysané smetany, 2 lžíce bílého jogurtu, sůl, pepř, petželka

Příprava:

Uvařené brambory prolisujeme nebo najemno nakrájíme. Cibulku nasekáme velmi nadrobno. Česnek rozdrtíme a prolisujeme. Vše smícháme s jogurtem, kysanou smetanou a bylinkami. Ochutíme solí a pepřem. Podáváme s chlebem, celozrnným nebo vícezrnným pečivem a nezapomeneme hojně dozdobit zeleninou.