Putování Zdravíkovem, aneb zdraví do každé družiny

ImageV listopadu a prosinci jsme putovali Zdravíkovem se žáky 1.A a 1.B ve školní družině na ZŠ Plamínkové v Praze 7.

V průběhu 6-ti bloků programu jsme se s dětmi seznámili s novými kamarády Zdravoušem a Zdravěnkou a jejich dědou Ručičkou. Často jsme navštěvovali kouzelné městečko Zdravíkov, které vypadá jako naše ruka. Žije tam spousta zajímavých lidí a Pestrost a Pravidelnost je základ jejich spokojeného žití. Do každého života patří také vesnice Semtamovice s kamarády Opečánkem, Čipsíkem a Cukřenkou, ale tahle návštěva není jen tak a nikdy by Semtamovice neměly nad Zdravíkovem vyhrát.

Projekt Putování Zdravíkovem provedl děti a částečně i jejich rodiče jednoduchými pravidly zdravého životního stylu, které se dají ukázat na prstech jedné, maximálně dvou rukou a to doslova.

ImageS dětmi jsme kromě edukace také prakticky připravovali jednoduché svačinky, které zvládnou i doma samy, zabrousili jsme k důležitosti stolování, vyzkoušeli jsme nakupování surovin na celý den, zasportovali si a plnili řadu úkolů tak, aby se mohly stát úspěšnými obyvateli městečka Zdravíkov napořád.

Každý blok programu přinesl dětem něco nového a podnětného a díky pozitivním reakcím ze strany rodičů víme, že získané informace nezůstaly jen za zdmi družiny. A z toho máme největší radost.

Děkujeme za možnost zvýšení počtu obyvatel neobyčejného městečka Zdravíkova paní ředitelce, paní vedoucí školní družiny i paní vychovatelce a těšíme se na další putování se žáky druhých tříd ZŠ Plamínkové, Praha 7

Pavlína Dostalíková – lektorka projektu Zdraví do škol

Dětská obezitologická poradna NutriCentrum Praha 7