Putování Zdravíkovem, aneb čím dříve začneme….

ImageJak jednoduše představit jeden z našich projektů s názvem Putování Zdravíkovem?

Možná to za nás mohou udělat slova Mgr. Jiřiny Podané paní učitelky přípravné třídy ze Základní školy Strossmayerovo nám. z Prahy 7, v jejíž třídě jsme projekt realizovali v listopadu a prosinci 2016. A my jí za její milá slova velmi děkujeme.

 „S dětmi jsem se nedávno zúčastnila projektu „Putování Zdravíkovem, aneb čím dříve začneme…“ organizace Zdraví do škol, z.s. a přiznávám, že mě tato akce velice nadchla. Projekt byl velmi hezky připravený, odpovídal věkové skladbě i schopnostem dětí a jednotlivé kurzy byly plně vybavené.

Realizace probíhala v naší třídě, kam lektorka docházela. Děti absolvovaly celkem šest lekcí, ve kterých se interaktivní formou za pomoci vlastních rukou jako návodu seznamovaly se základy zdravého životního stylu. Zábavnou formou se dozvídaly o správném složení stravy, zkoušely připravit např. zdravé koktejly, vánoční cukroví, ovocné pohoštění, získaly zajímavé zkušenosti z oblasti pitného režimu, zkusily si nakoupit suroviny na jednotlivé chody a naučily se též zábavnou formou zapojit sport do zdravého životního stylu. Image

Mezi jednotlivými lekcemi plnily děti zadání úkolů doma nebo ve škole. Na závěr celého projektu si za odměnu vyrobily vlastní kuchařské zástěrky a prostírání, které si odnesly domů, jako připomínku zásad zdravého životního stylu.

Celý kurz byl velmi profesionálně zvládnutý, zábavný a nové informace se dozvěděly nejenom děti. Paní lektorka Dostalíková, které bych touto cestou velmi ráda za její skvělou práci poděkovala, se tak stala na několik týdnů součástí naší třídy a přiznávám, že jen velmi neradi jsme se s ní loučili.

Image

Pravidelně se účastníme různých besed a přednášek a troufám si říct, že tento program svou kvalitou a koncepcí výrazně převyšoval všechny dosud absolvované akce. Projekt Putování Zdravíkovem mohu vřele každému doporučit a to nejenom kvůli komplexnímu zpracování problematiky, ale především díky dosaženým výsledkům v přemýšlení a změně stravovacích návyků v naší třídě a velmi pozitivnímu hodnocení přínosu této aktivity ze strany většiny rodičů.

 

Mgr. J. Podaná

Přípravná třída

ZŠ Strossmayerovo náměstí

Praha 7