Ing. Daniela Dostalíková             » zpět na seznam poradců

K výživě mě to vždy nějak intuitivně táhlo. I přes správný příklad v rodině v dětství bohužel k té špatné. Záškoláctví za obědy bylo zcela běžné, protože jak jsem si v té době myslela: „Proč chodit na obědy a jíst svačiny, když si můžu koupit bonbóny a chipsy?!“ V té době jsem začínala tloustnout, trpěla jsem na ekzémy, měla jsem vysoký tlak, dýchací problémy, časté úrazy a oslabenou imunity. A postupem času jsem si začínala uvědomovat, že se mi to už přestalo zdát tak atraktivní a všechny mlsoty světa mi za to nestojí.

I když jsem se dostala scestí, díky tomu, že jsem znala i tu světlou stranu mince (normální jídlo, které každé dítě potřebuje), podařilo se mi všechno napravit.

Co když je ale nějaké dítě, které nemá to štěstí jako já a nezná tu světlou stránku? Nemá v rodině dobrý příklad a ve škole se jídlo prostě neřeší? Prostě nezná jinou cestu?

A to je důvod, proč jsem se rozhodla do projektu Zdraví do škol zapojit. Do projektu, který ukazuje cestu. Cestu, ke které si musí každý dojít sám, ale musí vědět, že jiná cesta existuje, a to je to, co chci dětem předávat.

Moje motto: „Kdyby nás to učili i ve škole, mohlo to být pro mě mnohem jednodušší.“ 


 

Image

 

Image